Vaše cena: 699 Kč
30 % sleva na Dámské legíny Reebok train - černé - HT4931

Battle of Urpin - CrossFit závody v Bánské Bystrici

Battle of Urpín winter edition

Jako už po několikáté se v Bánské Bystrici uskutečnil závod v Crossfitu, kde se sjela špička Slovenských ale i Českých nebo Polských atletů. Prý to je tradiční ukončení Crossfitové sezóny v přátelském duchu a já toho mohla být letos také součástí. Součástí mých prvních ELITE závodů.

Celkově se na závod přihlásilo 54 mužů a 26 žen. Dostat se na závody, ale nebylo zadarmo. Nejdřív bylo potřeba natočit kvalifikační video a až poté se rozhodlo, zda na závody účastník má či ne. Já skončila na 15. místě.

Kvalifikační WOD:
Diane: 21-15-9
Dead lift 100/70 kg
Hand stand push up/ (ženy pod hlavou 10cm kotouč)

5. prosince nastal den „D“ ale my už den předem věděli  všechny WODs. Prý aby se nám dobře spalo, no nespalo.

WOD 1:
5 min
Found max weight for Clean and jerk

Jako první šly na řadu ženy, šlo se po pořadí od těch, které skončily nejhůře v kvalifikaci.. celkově tři heaty. Holky se popraly s činkou neskutečným způsobem a hned na první pokusy si házely váhy jako 80 kg (pro mě nepředstavitelné) a to zde byla možnost nespočet pokusů. Já nakonec urvala své nové PR (personal record) a zvedla nad hlavu 72,5 kg, což bylo zlepšení pro mě o neuvěřitelných 7,5 kg! Nejsilnější slečna měla úctyhodných 90kg, teda klobouček. A já skončila na 11. místě.
Muži podali taky neskutečné výkony a největší váha padla 155 kg. Na crossfiťáka dobrý.

Battle of Urpín Battle of Urpín

WOD 2:
10 min AMRAP (As Many Rounds As Possible)
200 m Run
20x Box jump

Na tohle jsem se dost těšila, hlavně proto že to byly cviky, které se na tréninku nejčastěji objevují, tady byla jediná šance to nahnat (ať si domů neberu poslední příčky), protože nechcete slyšet, co nás čekalo v dalším WOD.
Výsledek ještě lepší než očekávání, pouhých pár kroků a 1x Box jump mě dělil od první příčky v tomto WOD (nepopsatelná vděčnost za lekce Jumpingu, kde naženu kondičku jak nikde). Spokojenost a nadšenost s 2.místem.
Chlapi taky dobrý.

Battle of Urpín WOD 3:
Time cap 6 min.
10 Kettelbell snatch alt. 32/20 kg
5 m Hand stand walk
10 Chest to bar/ Pull ups

Teď přišlo peklo. Teda hlavně pro mě. HandStand walku se pořád snažím přijít na kloub, ale nemá mě rád. Mám takový pocit, že přibližně polovina holek na tom byla podobně jako já, uf. A snatche s 20 kg? To pro mě byla tedy premiéra, ale poprala jsem se bravurně, řekla bych.
Kluci neskuteční, po rukou chodili jako po nohou, na pohodu. Akorát 32 kg Kettelbell byl pro některé příliš, ale bojovali všichni, do jednoho!
A teď velká tlustá čára a FINÁLE, kde postupovalo 8 nejlepších mužů a 8 žen. Já bohužel 9. místo, takže mé další WOD bylo vyřvat si hlasivky během fandění.

Battle of Urpín

FINÁLOVÉ WOD:
00:00-05:00 For time:
20x Burpee musle up
05:00-20:00 For time:
10-8-6-4-2 (váha: man - body weight/ woman - 2/3 bodyweight)
Deadlift
Power clean
Front squat

Všichni jeli do mrtva! Skvělá práce.
Závody se mi celkově moc líbily i organizace a čas vždy seděl podle harmonogramu. Co mě ale potěšilo, bylo občerstvení pro závodníky. Většinou se jen zřídka kdy potkám na závodech s obědem pro atlety, to se velice cení no a to nemluvím o tričku, energeťáku a tyčince při registraci. Známkuju za 1.